PolskiAngielski
0
STRONA GŁÓWNA » Tkaniny ekologiczne dla tancerzy

Tkaniny ekologiczne dla tancerzy

Data dodania: 08-02-2020

EKOLOGICZNE TKANINY

Firma Carvico i Jersey Lomellina (nasz Partner sprzedaży) nie mówią o zrównoważonym rozwoju tylko dlatego, że jest to modne. Nie interesuje ich "zielone pranie", wręcz przeciwnie, wierzą w poważne, jasne i konkretne zobowiązanie. Od lat oferują swoim klientom wybór wysokiej jakości tkanin z recyklingu wykonanych z przędzy ECONYL®, w 100% regenerowanej przędzy nylonowej pochodzącej z odpadów przed- i poprzemysłowych, takich jak wyrzucane sieci rybackie, puch dywanowy (górna część nylonowych dywanów, które osiągnęły koniec okresu użytkowania), tiul itp.: wszystkie takie materiały, po osiągnięciu końca okresu użytkowania, zamiast być wyrzucane na wysypisko, są odzyskiwane i regenerowane w skomplikowanym procesie chemiczno-fizycznym. Dowiedzmy się więcej o tej podróży, w której oprócz Carvico i Jersey Lomellina biorą udział dwaj bardzo ważni partnerzy: Healthy Seas i Aquafil SpA.

Każdego roku do naszych mórz trafia 8 milionów ton odpadów.
Na dnie oceanu porzuca się 640 tysięcy ton sieci rybackich. (dane pochodzą z FAO i UNEP)

Takie alarmujące dane mówią nam, że jeśli sytuacja się nie zmieni, do 2050 roku nasze morza mogą zawierać więcej śmieci niż ryb.
Musimy radykalnie zmienić nasze podejście, współistniejąc z naturą w najlepszy możliwy sposób i uwzględniając znaczenie ograniczonych zasobów, takich jak woda. Musimy być bardziej świadomi tej sytuacji i całkowicie zmienić naszą mentalność.

Od 2016 roku Carvico i Jersey Lomellina wspierają inicjatywę "Zdrowe morza", w ramach której powstało stowarzyszenie pozarządowe i kilka firm, które mają wspólną misję: oczyszczanie wód naszej planety z zanieczyszczeń, w tym sieci rybackich, które zabijają tak wiele morskich stworzeń. Healthy Seas szczyci się jeszcze jednym podwójnym celem:

  • współpraca ze społecznościami rybackimi w celu egzekwowania działań prewencyjnych zmierzających do zmniejszenia zanieczyszczeń powodowanych przez wyrzucane sieci rybackie i znalezienia nowych rozwiązań w zakresie usuwania ich w sposób zrównoważony finansowo i środowiskowo
  • prowadzenie niektórych programów szkoleniowych w celu promowania znaczenia bardziej odpowiedzialnych ekologicznie wyborów.

Zachęcamy Państwa do bycia Eco i zakupie pięknych, ekologicznych tkanin przyjaznych dla środowiska i skóry człowieka, dzięki którym wspieramy tę piękną inicjatywę ochrony naszej Planety.

 

 


Przejdź do strony głównej